Hizmetlerimiz

IWALL ELASTO

İndir

IWALL ELASTO

iWALL ELASTO

iWALL® ELASTO %100 kauçuk türevlerinin bileşenlerinden oluşur. Nitril bütadien kauçuk ve EPDM (etilen-propilen-dien monomeri) gibi sentetik kauçukların kapalı gözenekli foam haldeki ürünlerinin özel yöntemler ile küçük parçalara ayrılması ve tekrar nitril bağlayıcılar ile yüksek basınç altında sıkıştırılması ile imal edilir.

Bu üretim yöntemiyle elde edilen ELASTO; 250 Kg/m³ ile 500 Kg/m³ arasındaki yoğunluklarda yarı açık gözenekli, karışık hücre yapısında, yüksek elastikiyete sahip rijit yalıtım ürünü haline gelir.

İki hacimi ayıran bölücü duvarların Kuru Duvar olarak yapıldığı durumlardaki en büyük sıkıntı kullanılacak Ses Yalıtım ürününün performansı ve Yanıcı olmamasının istenmesidir. iWALL® ELASTO B,S2,d0 sınıfı yanmaz ürün grubundadır. Duvar uygulamalarında alçı levhalar ile yapılan kuru duvarlarda ya da tuğla gibi yapı elemanları ile inşa edilen duvarlarda Sıfır Yanıcılık özelliği sağlar. İçeriğinde formaldehit ve uçucu lif bileşenleri olmadığından Voc uygun üründür, uçucu organik bileşen içermez, insan sağlığına zarar vermez. Nem toleransı çok yüksektir, zemin altında çürümez.

Duvar uygulamalarında kullanılan bariyerlerde sadece kütle hesaplaması yapılır. ELASTO, düşey uygulamalarda elastomerik kütle davranışı ile kütle ve yay ihtiyaçlarını tek üründe karşılar. Düşey uygulamalar için mükemmel ses yalıtım ürünleridir. Alçı levhalar arasında kullanıldığında levhaların montajı esnasında maksimum sıkıştırmadaki maksimum hacim kaybı (Ɛi,max) sadece %5,9’dur.  

iWALL® ELASTO 250Kg/m³ ile 500 Kg/m³ arasındaki yoğunlarda, 5mm ile 12mm arasındaki kalınlıklarda üretim aralıklarına sahiptir. Duvar uygulamalarındaki ihtiyaç olan toplam elastomerik kütle ağırlığının belirlenmesi sonrasında ihtiyaca uygun ağırlık ve kalınlıkta üretilir. Genel yalıtım aralığı Elasto ürünlerinde tekil olarak STC 15dB – 39dB aralığındadır. Sistem kullanımlarında ise sisteme sağladığı ses yalıtımı Rw katkısı 18dB e kadar çıkar.

ELASTO ürün grubu; kuru duvar uygulamalarında polimer yapıştırıcılar ile, örme duvar uygulamalarında ise duvar arasında kalan alana çimento esaslı yapıştırıcılar ile kolayca yapıştırılır. Yapıştırma işleminde plakalar arasında boşluk kalmamasına özen gösterilmelidir.

Bu ürün Nitril/Epdm kauçukların geri dönüşümünden elde edildiği için çok geniş çalışma sıcaklıklarına sahiptir. -30°C ye kadar elastikiyetini kaybetmez, +105°C ye hacim kaybı olmadan çalışma performansını korur. Doğrudan aleve maruz kaldığında ise tutuşma olmadan sadece küllenir.