Hizmetlerimiz

IFLOOR ELASTO

İndir

IFLOOR ELASTO

iFLOOR ELASTO

iFLOOR® ELASTO %100 kauçuk türevlerinin bileşenlerinden oluşur. Nitril bütadien kauçuk ve EPDM (etilen-propilen-dien monomeri) gibi sentetik kauçukların kapalı gözenekli foam haldeki ürünlerinin özel yöntemler ile küçük parçalara ayrılması ve tekrar nitril bağlayıcılar ile yüksek basınç altında sıkıştırılması ile imal edilir.

Bu üretim yöntemiyle elde edilen ELASTO; 250 Kg/m³ yoğunlukta yarı açık gözenekli, karışık hücre yapısında, yüksek elastikiyete sahip rijit yalıtım ürünü haline gelir.

iFLOOR® ELASTO B,S2,d0 sınıfı yanmaz ürün grubundadır. Parke altı ve halı altı gibi son kaplama yüzeyleri altında güvenle kullanılır. İçeriğinde formaldehit ve uçucu lif bileşenleri olmadığından Voc uygun üründür, uçucu organik bileşen içermez, insan sağlığına zarar vermez. Nem toleransı çok yüksektir, zemin altında çürümez.

Parke ve halı altı kullanımları için kütle ve yay ihtiyaçlarını tek üründe karşılar. Döşemeler için mükemmel ses ve darbe yalıtım ürünleridir. Zemin altı kaplamalar standardı EN 16354’e göre zorunlu testler kapsamında 5mm kalınlıktaki ELASTO’nun 2 milyon %10 basma sonrasındaki kalıcı hacim kaybı (Xi,max) 0,34mm dir. Bilinen parke altı ürünlere oranla kalıcı çökmede çok daha yüksek mukavemet değerlerine sahiptir.

iFLOOR® ELASTO 3mm ile 8mm arasındaki kalınlıklarda parke ve halı kaplamaları altında 14dB-18dB arasında darbe yalıtımı ve 16dB-28dB arasında hava doğuşumlu ses yalıtım özellikleri sağlar.

ELASTO ürün grubu, şap ile ayırıcı folyo kullanılması ya da istenilen durumlarda folyo kaplamalı üretilmesi durumda şap altında da güvenle kullanılır. Şap altında kullanım kalınlıkları yapı ve zemin tipine bağlı olarak 5mm – 20mm aralığındadır.

Bu ürün Nitril/Epdm kauçukların geri dönüşümünden elde edildiği için diğer zemin kaplaması altı ürünlerine oranla çok geniş çalışma sıcaklıklarına sahiptir. -30°C ye kadar elastikiyetini kaybetmez, +105°C ye hacim kaybı olmadan çalışma performansını korur. Doğrudan aleve maruz kaldığında ise tutuşma olmadan sadece küllenir.