Hizmetlerimiz

IFLOOR EP550

İndir

IFLOOR EP550

iFLOOR EP550

iFLOOR® EP Serisi, %9 Kauçuk içeriklidir. Yüksek Yoğunluklu ve Çapraz  Bağlı Amorf hücre yapısına sahiptir. Bu yapı sayesinde Sesi ve Isıyı taşımaz. Kauçuk formunda pişirilerek imal edildiğinden standart PE ürünlere göre çok yüksek mekanik dayanım performansına sahiptir. Hacimler arasında hem Hava Doğuşumlu hem de Darbe Kaynaklı seslerin yalıtımı için kullanılan EP serisi, aynı zamanda yüksek Isı Yalıtım performansı da sağlar.

Farklı üretim kalınlıklarındaki EP550 ürünler, mekanik alanlar gibi çok düşük frekanslı yalıtım yapılması gereken detaylar haricindeki tüm yapılarda şap altında, parke altında ve halı altında yüksek mekanik dayanım ve yüksek darbe yalıtım seviyeleri sağlar.

Parke altında kullanılacak ürün belirlenirken adım-yük orantısında gerçekleşen dinamik yükler altındaki davranışı göz önünde bulundurulmalıdır. Buradaki önemli soru “ 2.000.000 basmadan sonra, ürün performansı ne olacak?”

iFLOOR® EP550 bu sorunun cevabını Ɛi,max yani 2 milyon tekrarlı yük sonrasında %0,21 kalıcı çökme ile verir. EP550 yük altında ezilmez, yapı üst formunda deformasyondan kaynaklı bozulmalara neden olmaz.

Ürün serisi tüm kalınlıklar için antibakteriyel özellik gösterir. iFLOOR® EP550 ürünleri; üretim ve üretim sonrasındaki kontrol-test spesifikasyonları olarak EN 16354 standardına tabidir. Kontrolleri bu standardın ihtiyaçlarını karşılamaya yöneliktir.

2mm ile 20mm arasında üretim kalınlıklarına sahip rulo haldedir. Katlar Parke Altında, Şap Altında, Yükseltilmiş Döşeme Altında, Hafif çelik yapılarda ayırıcı katman olarak serbest halde döşenerek ya da yüzeye yapıştırılarak uygulanır.