Hizmetlerimiz

IGUARD HPB EPB XPB Bant

İndir

IGUARD HPB EPB XPB Bant

XPB Bant

iGUARD® XPB Bant çapraz bağlı Polietilenden üretilmektedir. Tek yüz kendinden yapışkanlı yalıtım bandıdır.  Kolay uygulanır, ekonomiktir.

Bölme duvar ve giydirme duvar imalatında kullanılan U-C profillerin alın kısımları ve tavan/taban basma yüzeylerinde ses/titreşim yalıtımı olarak, Yerden ısıtma uygulamalarında ve yüzer şap uygulamalarında kenar bandı olarak kullanılır.

 

HPB Bant

iGUARD® HPB Bant, titreşim yalıtımı ürünü olan HPE serisinin tek yüz yapışkan bant lamine edilmiş halidir. iGUARD® HPB Bant yüksek deformasyon dayanım değerlerine sahiptir. Uygulandığı detaylarda çökme yaşanmaz. HPE serisinden gelen Ses/Titreşim yalıtımı ve ısıl geçirgenlik değerlerini zamana bağlı olarak kaybetmez.

Örme duvar uygulamalarında duvar altında ses/titreşim yalıtımı olarak, Bölme duvar ve giydirme duvar imalatında kullanılan U-C profillerin alın kısımları ve tavan/taban basma yüzeylerinde ses/titreşim yalıtımı olarak, kompozit uygulamalarda ses köprülerini giderme amaçlı, Yerden ısıtma uygulamalarında ve yüzer şap uygulamalarında kenar bandı olarak kullanılır.

 

EPB Bant

iGUARD® EPB Bant, cross-link teknolojisi ile üretilen Epdm elastomeridir. Bağ yapısı mükemmel elastikiyet ve titreşim yalıtımı özelliği sağlar. Yüksek titreşim geçişi olan bağlantı detaylarında dahi güvenle kullanılır. Düşük, orta ve yüksek frekanslı titreşim oluşan detaylarda başarılıdır. Tek yüz yapışkan bant lamine edilmiş haldedir.

Çelik konstrüksiyon imalatlarda bağlantı alınlarında, mekanik hacimlerin bölme duvar ve giydirme duvar imalatlarında U-C profillerin yüzeylerinde, giydirme cephe uygulamalarında montaj boşluklarında, raylı sistemlerde, titreşim yalıtımı gerektiren diğer tüm detaylarda kullanılır.

 

Teknik Özellikler                   

Özellik

iGUARD® XPB Bant

iGUARD® HPB Bant

iGUARD® EPB Bant

Üretim Kalınlığı (d)

3mm – 10mm

2mm – 15mm

3mm – 20mm

Üretim Genişliği (w)

3cm – 100cm

3cm – 100cm

3cm – 100cm

Isıl İletkenlik (λ)

0,042 W/m.k

0,037 W/m.K

0,039 W/m.K

Dinamik Sertlik

--

21 MN/m³

17 MN/m³

Basınç Deformasyon

25 kPa

75 kPa

70 kPa

Kopma Uzaması

% 70

% 115

% 135

Çekme Mukavemeti

40 kPa

105 kPa

114 kPa