Hizmetlerimiz

IWALL REBONDED

İndir

IWALL REBONDED

iWALL REBONDED

iWALL® REBONDED geri dönüştürülmüş düşük yoğunluklu polüretan süngerlerin TDI bağlayıcılar ile yüksek basınç altında sıkıştırılması ile üretilir. Sadece poliüretan geri dönüşümleri üretilen bir Rebonded düşük frekanslardaki seslerin yalıtımında başarılı performans sergileyemez. Bu nedenle iWALL® REBONDED içeriğinde kütlenin %8’i oranında parçalanmış polyester lifli ürünler ilave edilir. Bu kompozisyon REBONDED ürünümüze 200Hz altındaki düşük frekanslı gürültüler de dahil olmak üzere tüm frekanslardaki gürültülerin mükemmel yalıtımına olanak tanır.

Bu ürün grubu 110Dns ile 230Dns arasındaki yoğunluklarda üretilir. Duvar uygulamalarında daha yüksek ses yalıtımı sağlanması gereken detaylar için Orta kısmında Ağır Bariyer lamine edilmiş tipleri bulunmaktadır.

Mevcut tüm yoğunluklar için 15mm,20mm,30mm, 40mm 50mm ve 80mm standart kalınlıklarda üretilmektedir. Kütle takviyesi yapılan bariyerli modellerde ise 22mm, 32mm, 42mm ve 52mm kalınlıklarda ürün çeşitleri mevcuttur.

iWALL® REBONDED ürünleri 1,0mx1,0m ya da 1,0mx2,0m plaka olarak üretilir.

Bu plakaları mevcut örme duvar ya da alçı levha duvar üzerine doğrudan poliüretan yapıştırıcılar ile kolayca yapıştırılarak uygulanır. Yapıştırma işleminde plakalar arasında boşluk bırakılmamalıdır. Montaj tamamlandıktan sonra da son kat kaplama öncesinde birleşim yerlerinin iGUARD® EPB kauçuk bant ile kapatılmasını öneriyoruz.

Kuru duvar uygulamalarında çift sıra profil arasında 32mm, 42mm ya da 52mm bariyerli iWALL® REBONDED kullanımından sonra yapılan duvarın her iki yüzünden alçı levhalar ile kapatılması yeterlidir. İlave olarak başka yalıtım ürünü kullanılmasına gerek kalmaz. Duvarın içerisinde kullanılacak kalınlığın belirlenmesinde komşuluk ilişkisinin hangi yapı türünde olduğunun biliniyor olması yeterlidir. Sınıflandırma Konut-Ofis-Otel-Endüstriyel Tesis şeklinde yapılabilir. iWALL® REBONDED size 75dB’e varan STC performansı sunabilir.