Hizmetlerimiz

IFLOOR Poly-VEN

İndir

IFLOOR Poly-VEN

 

iFLOOR Poly-VEN

Poliüretan matlar doğru yöntemler ile üretildiğinde bilinen en iyi titreşim yalıtım ürünleridir. iFLOOR® Poly-VEN %100 amorf hücre yapısındaki özel Poliüretan Elastomerlerin kalıplanması ile üretilmektedir. Düşük dinamik sertlik – yüksek titreşim yalıtımı performansını her tür zeminde son kullanıcıya hissettirir. Özel formlandırılmış viyol desenli yüzeyi zeminde minimum temas noktası oluşturur.

3 farklı yoğunluk ve dinamik sertlikte konfigüre edilmiştir. Her iki yoğunlukta da 8mm 10mm ve 15mm kalınlıkta formları mevcuttur. Bu kombinasyon iFLOOR® Poly-VEN için 9 farklı ürün tanımını işaret eder.

Viyol formdaki Turuncu, Yeşil ve Mavi renkler her tür zemin için yalıtım gücünü temsil eder.

iFLOOR® Poly-VEN ürünleri 6 MN/m³ ile 21 MN/³ arasındaki dinamik sertliklere, Lw 23dB ile Lw 34dB arasındaki darbe yalıtım performanslarına sahiptir. Yapılardaki komşuluk ilişkileri göz önünde bulundurularak uygun ürün seçimi yapılmalıdır.

Poly-VEN darbe yalıtım matları plakalar halinde boşluk bırakılmadan zemine döşenmelidir. Ek yerlerinden aşağıya şap suyunun geçmemesi için yalıtım bantları ile üst yüzeyleri birleştirilir. Birleştirme işlemin yüksek yapışma gücüne sahip iGUARD® ACRTYPE ve ACRTYPE-P akrilik montaj bantlarını tercih edebilirsiniz.

Bu yüksek teknoloji elastomer ürünler, döşeme altındaki çimento sularından, nemden, alkali bileşenlerden ve yerden ısıtmalı zeminler gibi 80°C yi bulmayan zemin sıcaklarından etkilenmezler. Yalıtım performanslarını yıllar boyunca ilk günkü gibi korurlar.

Turuncu renkteki iFLOOR® Poly-VEN O17/8 tipi 6MN/m³ dinamik sertlik ve Lw 34dB darbe yalıtımı ile tüm yapı tiplerinde ve tüm döşeme çeşitlerinde en yüksek performansı elde etmenize olanak sağlar. Ancak bu performans tüm yapı tipleri için minimum yeterlilik anlamına gelmez. Bir konutun zemin altında kullanılacak O17/8 ile bir fitness salonunun altında kullanılacak O17/8 sonrasında her iki alanın altındaki bağımsız hacimler de gürültü duymazlar. Burada değerlendirilmesi gereken nokta fitness salonu için olan doğru çözümün konut için ekonomik çözüm olmamasıdır. Benzer performanslar için konutta Yeşil renkteki B8/4 ekonomik maliyet eğrisini doğrular.

iFLOOR® Poly-VEN konutlar, karma yapılar, oteller alışveriş merkezleri, okullar, hastaneler, çelik yapılar, ahşap yapılar, deniz taşıtları ve spor alanları için maksimum yalıtım düzeyi sağlar.