Hizmetlerimiz

IFLOOR VIBRAPOLY

İndir

IFLOOR VIBRAPOLY

 

iFLOOR VIBRAPOLY

iFLOOR® VIBRAPOLY yüksel teknoloji özel Poliüretan Elastomerlerinden üretilmektedir. Karışık hücre yapısına sahip VIBRAPOLY, mükemmel titreşim yalıtım özellikleri sergiler. Orta sınıf zemin yüklerinden çok yüksek yüklere kadar geniş skalada dinamik yükler altında sorunsuz yalıtım sağlar. Konut kompleksi, ofis binası, otel, endüstriyel tesis ya da raylı sistem gibi kullanım türüne bağlı olarak, gürültü koruması ve titreşim koruması için farklı gereksinimleri karşılamaktadır.

Yüksek teknoloji ürünü olan VIBRAPOLY, yapısal katmanların arasında tam yüzey uygulamalı, noktasal ya da şeritler halinde taşıyıcı olarak kullanılırlar. Bazı özel uygulamalar için teknik kalıplanmış şekilleri de mevcuttur.

iFLOOR® VIBRAPOLY düşük sıkıştırma yükleri altında neredeyse doğrusal bir özellik eğrisi sergiler. Ürün segmentinin verimli çalışabilmesi için üzerine alacağı statik yük miktarının doğru hesaplanması gereklidir. Titreşim yalıtımının yapılacağı alanlarda 6 farklı yük aralığındaki VIBRAPOLY ürünlerinden biri kullanılır. Bu seçimde mevcut detayın Statik Yük ve Dinamik Yük aralığına mutlaka dikkat edilmelidir. VIBRAPOLY tüm serileri dinamik yorulma performanslarını başarıyla tamamlamışlardır. Her biri kendi dinamik yükleri ve %10 deformasyon direnç yükleri altında 2 milyon kadar tekrarlı yük testlerine tabi tutulmaktadır.

VIBRAPOLY serisine ait 6 ürün grubu, uygun dinamik yükler altında çok düşük doğal frekans özelliğine sahiptirler. Bu yüksek teknoloji elastomerler doğru statik yük aralıklarında kullanıldığında dinamik sıkıştırma oranları arttığında dahi doğrusal performans eğrileri sergiler. Kısa pik yüklerden etkilenmezler.

Titreşim yalıtımlarında yay ve sönümleme özelliklerinin kombinasyonu VIBRAPOLY elastomerleri ile sağlanır.

Konutlarda, Gemi Yüzer Döşemelerinde, Motor Klima Santrali gibi düşük yüklü mekanik alanların döşemelerinde, 0,95 N/mm² statik yüke kadar jeneratör gibi ağır döşemelerin altında, yer altı veya yer üstü raylı sistemlerin yakınında bulunan yapıların temel ve perde titreşim yalıtımlarında, Balast altı ve kütle yay sistemlerinde güvenle kullanılır.